דלג לתוכן העמוד

רחל, נריה, צביקה ואבישי שבו הי"ד

רחל, נריה, צביקה ואבישי שבו הי"ד
 

רחל, נריה, צביקה ואבישי שבו הי"ד

בן אם המשפחה רחל עם שלושה מילדיה – נריה צביקה ואבישי
נפל ביום י' בתמוז תשס"ב (20.6.2002)
מקום מנוחתו בית העלמין איתמר

סיפור חייו

ביום חמישי בערב, י' בתמוז תשס"ב (20.6.02) מחבל חדר לביתה של משפחת שבו באיתמר ופתח במסע רצח.
אם המשפחה רחל נרצחה עם שלושה משבעת ילדיה – נריה צביקה ואבישי
עוד שני ילדים נפצעו קשה: אביה ועשהאל. יוסי טויטו –  רכז הביטחון של הישוב איתמר נרצח אף הוא כשניסה לסייע למשפחה הלכודה בבית.
האם והילדים נקברו  בבית הקברות באיתמר
רחל השאירה במותה את בעלה בועז, ארבעת ילדיה:יריב, עטרה, אביה ועשהאל, אמא אחים ואחות.

 
שני מחבלים, שחדרו לישוב איתמר בסביבות השעה 21:15, פרצו לבית אחת המשפחות ביישוב ורצחו את האם ושלושה מילדיה . שני ילדים נוספים נפצעו באורח קשה. תושב היישוב, המתגורר בסמוך, חש לבית המשפחה ונרצח אף הוא באש המחבלים. כתבנו קובי פינקלר מדווח כי כח של הימ"מ שהוזעק למקום פרץ לבית וחיסל את אחד המחבלים. המחבל הנוסף חוסל בידי צלף בעת שניסה לקפוץ מחלון הבית. כתוצאה מחילופי היריות עלה הבית בלהבות.
שני המחבלים הגיעו ליישוב דרך אחד הוואדיות המוביל מן הכפרים הערביים השכנים. המחבלים פתחו באש לעבר שלשה תושבי המקום שצעדו ברחוב כשהם פוצעים שניים מהם באורח בינוני וקל. לאחר מכן המשיכו המחבלים בדרכם ופרצו לעבר ביתה של אחת המשפחות במעלה הרחוב. בבית המשפחה שהו באותו הרגע שבעה מבני המשפחה. המחבלים רצחו את האם ושלשה מילדיה ופצעו שני ילדים נוספים באורח קשה. אחד השכנים המתגורר בסמוך חש לבית המשפחה ונרצח אף הוא באש המחבלים.
כיתת הכוננות של היישוב הוקפצה למשמע קולות הירי והיא היתה הראשונה ליצור מגע עם המחבלים ולנסות ולחלץ את הנפגעים. כוחות צבא שהגיעו למקום במהירות כיתרו את הבית והחלו לנהל אש עם המחבלים המתבצרים. לכל אורך הזמן ניסו כוחות הצבא, אנשי כיתת הכוננות ואנשי מד"א להכנס ולחלץ פצועים מתוך הבית כשהם פועלים תחת אש תופת. בשלב מסויים הגיע למקום כח של הימ"מ וביצע פריצה לבית. במהלך הפריצה חילצו אנשי הכח את הפצועים שעוד נותרו וחיסלו את אחד המחבלים. המחבל השני ניסה להמלט דרך אחד החלונות אך חוסל לאחר קרב קצר בחצר הבית. במהלך ההשתלטות על הבית נפצעו שני לוחמים אחד באורח בינוני והשני באורח קל. כתוצאה מחילופי האש בתוך הבית עלה הבית בלהבות וכבאית הוזעקה למקום, על מנת למנוע את התפשטות האש לבתים הסמוכים. רק לאחר שכובתה האש חולצה מתוך הבית גופתו של ילד נוסף שלא ניתגלה בשעה שכח הימ"מ סרק את הבית .
הפצועים פונו במסוק ובאמבולנסים לבית החולים תל השומר.

קטעים נוספים על הרצח ניתן לקרוא באתר:  http://www.shechem.org/itamar/shabo.html

מקום מנוחתו

רחל, נריה, צביקה ואבישי שבו הי"ד
בן בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין איתמר
לעמוד הפייסבוק שלנו לעמוד האינסטגרם שלנו EN EN