מועצה אזורית קדומים - עמוד הבית

סרטונים

פרס שרת התרבות והספורט לימור לבנת - למועצה מקומית קדומים

פרס שרת התרבות והספורט לימור לבנת - למועצה מקומית קדומים

שרת התרבות והספורט לימור לבנת

העניקה לראש מועצת קדומים

את פרס השרה על השקעתה של המועצה בתחום התרבות

שרת התרבות והספורט לימור לבנת: "אני מברכת את קדומים על זכייתה בפרס. אני שמחה שפרס השרה בתחומי התרבות והספורט שיזמתי בשנה שעברה, הופך למפעל חשוב שמתמרץ ומעודד רשויות להשקיע יותר בתחומים שמשפיעים ומשפרים את איכות החיים של התושבים"

 

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת העניקה בטקס חגיגי ביום חמישי האחרון את פרס השרה לרשויות מקומיות בשווי 1.1 מיליון ₪ ל-21 הרשויות המובילות שהשקיעו השנה בתרבות ובספורט. קדומים הזוכה במקום השלישי בפרס שרת התרבות והספורט על השקעתה בתחום התרבות בקטגוריית מועצות מקומיות קיבלה גם פרס כספי בסך 25 אלף שקלים שינותבו לרווחת תושבי המועצה.

 

בנימוקי השופטים נקבע כי קדומים הצטיינה בהנחלה וטיפוח של אהבת הספר בקרב תושבי היישוב, תוך שימת דגש על העמקת האוריינות והרחבת מעגלי הקריאה של בני כל הגילאים באמצעות פעילות בספריות וכן בהכרה בחשיבותה של התרבות בחיי היישוב, ומתן העדפה תקציבית להזרמת המשאבים הנחוצים לעידוד הפעילות התרבותית והיצירה המקומית. במסגרת זכייתה תקבל המועצה  גם פרס כספי בסך 25 אלף שקל שינותבו לרווחת התושבים.

 

חננאל דורני ראש המועצה: "חיי התרבות בקדומים מהווים מרכיב מרכזי בחיי הקהילה. אנו מלאים הערכה לשרת התרבות על הבאת פעילות מגוונת לפריפריה."

 

השרה לימור לבנת יזמה בשנה שעברה את חלוקת הפרס לרשויות מקומיות על מנת לעודד את הרשויות המקומיות לקדם ולטפח פעילות מגוונת וענפה בתחומי התרבות והספורט לרווחת התושבים. זוהי השנה השנייה שבה מוענק הפרס היוקרתי בשווי כולל של כ – 1.1 מיליון שקלים.

הפרס בתחום התרבות מחולק לערים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בקטגוריות הבאות: עיר גדולה, עיר קטנה, מועצה מקומית, מועצה אזורית.

לערים שזכו במקום הראשון בכל קטגוריה הוענק פרס כספי בסך 75 אלף שקל.

לערים שזכו במקום השני בכל קטגוריה הוענק פרס כספי בסך 40 אלף שקל.

לערים שזכו במקום השלישי הוענק פרס כספי בסך 25 אלף שקל.

בסך הכול הוענקו פרסים כספיים ל-12 רשויות מקומיות.

המועצה קדומים כאמור זכתה במקום השלישי בתחום התרבות בקטגוריית מועצות מקומיות

 

משרד התרבות והספורט שם דגש על מתן הזדמנות שווה לכלל הרשויות להציע את מועמדותן בשתי הקטגוריות של הפרס, התרבות והספורט. לכן, נקבע בתקנון הפרס כי שתי ועדות הפרס יבחרו בכל קטגוריה את שלושת המקומות הראשונים כשבכל אחד מהמקומות ארבע רשויות זוכות: עיר גדולה; עיר קטנה; מועצה מקומית; מועצה אזורית. כחלק מתנאי הסף של התקנון נדרשו הרשויות לצרף התחייבות אישית חתומה מטעם ראש הרשות שסכומי הפרס ישמשו לשיפור וקידום נושאי הספורט והתרבות בתחומן לרווחת התושבים.

 

חבר השופטים לפרס בתחום התרבות כלל את: אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות והספורט, רן בר, סמנכ"ל משרד התרבות והספורט, שמעון אלקבץ, ראש מינהל תרבות, השחקן והיוצר זאב רווח, איש התקשורת מולי שפירא, הסופרת גאולה רון- פדר ורות דיין.

 

מצ"ב תמונה. קרדיט צילום: מוקי שוורץ

לוח אירועים

הרשמה
לימודים
תשלומים
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד